Technológia, Typy bazénov, Konečné úpravy

Funkčný dizajn

Dobrý vzhľad a funkčné vlastnosti dizajnu  idú ruka v ruke. Môžete si vybrať medzi skimmerom alebo prelivom podľa svojho estetického vkusu alebo požiadaviek na výkon.

 

Redukovaná spotreba

Použitie špecifických materiálov s jednotným povrchom a bez betónových spojov umožňujú výrazné zníženie spotreby všetkých produktov na čistenie a oštetroanie vody.

 

Prepracovaný komfort

Proteus® panely sú vyrobené tak, aby mohli byť ukončené keramickým obkladom. Prelivový žľab predstavuje perfektné a estetické riešenie, kedy je voda na tej istej úrovni ako okolitá plocha - jednoducho vodné zrkadlo. Na druhej strane, v prípade skimmerového bazéna keramický okraj bráni vytváraniu škaredých čiernych línií na úrovni vodnej hladiny.

 

Konštantná rovina

Špeciálna podpera a obvod šasi robia štruktúru samonosnou a odolnú voči otrasom a pohybom a zároveň je takto umožnené jemne nastaviť vertikálnu aj horizontálnu polohu. Takéto možnosť nastavenia je extrémne dôležitá pri prelivových riešeniach bazénov - bazén je dokonale rovný po celom obvode.

inštalačný process - pre video kliknite tu

renovácia bazéna -RenovAction - pre video kliknite tu

 

Extrémne silné interiéry

Betónová podlaha je pokrytá špeciálnou membránou z PVC, navrhnutou tak, aby vydržala dlhé roky. PVC membrána je  v skutočnosti odolná voči UV žiareniu, agresívnym chemikáliám určeným na dezinfekciu vody. Membrána obsahuje prísadu zabezpečujúcou odolnosť voči tvorbe rias.

pre video kliknite tu

 

 

Perfektné tesnenie aj okolo kriviek

Panely Proteus® sú silné, pevné a nemenné počas dlhých rokov, sú chránené už od výroby vrstvou extrémne tvrdého a pri vysokej teplote nalaminátovaného PVC. Panely zabezpečujú celkovú prispôsobivosť každému projektu, umožňujú slobodne vytvárať rôzne tvary, ktoré boli doteraz nemysliteľné pri prefabrikovaných panelových konštrukciách.

tesnenie panelov - pre video kliknite tu

 

 

 

 

Typy bazénov

Existujú dva hlavné typy riešenia cirkulácie vody - skimmer a preliv. Pri výbere akéhokoľvek riešenia dokáže Proteus® kombinovať funkcionalitu aj perfektný estetický výsledok.

 

Proteus® Skimmerový bazén s keramikou

Využíva jednoduchosť skimmerového bazéna. Keramický povrch umožňuje jednoduché čistenie a neumožňuje vznik škaredej čiernej čiary na úrovni vodnej hladiny.  Hoci je skimmerový bazén základným dizajnom, využitie skimmerového bazéna Proteus ® s keramikou, zvyšuje jeho hodnotu a dlhovekosť hornou časťou bazéna.

Skimmer s keramikou - pre video kliknite tu

 

 

Proteus® prelivový bazén s keramikou

Najelegantnejší prelivový model bazéna je jednoducho prelivový bazén s keramikou, zároveň predstavuje TOP kvalitu a protišmykové keramické ukončenie bazéna.

Prelivový bazén s keramikou - pre video kliknite tu

Prelivový bazén s mozaikou - pre video kliknite tu
Proteus® prelivové bazény s miznúcou hranou / kaskádou

Ako alternatívu typu bazéna, a to najmä v prípade nerovného terénu, vytvára miznúca hrana veľkolepý efekt, kedy sa zdá, že voda zmizne za obzorom.

Kaskáda / miznúca hrana - pre video kliknite tu

Kaskáda / miznúca hrana - pre video kliknite tu

 

 

Konečná úprava

Výber konečnej úpravy je mimoriadne dôležité z dôvodu zaistenia dokonalého zladenia bazéna s domom a okolitou vegetáciou. Každý detail musí byť previazaný s projektom ako celok, a to aj z hľadiska materiálov a farieb.

Dobrý vzhľad je dôležitý a prostriedky na dosiahnutie perfektného vzhľadu sú početné. Od mozaiky, keramiky, skla k prírodnému prírodnému  kameňu:  Proteus ® Vám ponúka všetky tieto možnosti a je jedinečný v zabezpečení spojenia TOP kvality, estetickej konečnej úpravy so štruktúrou, ktorá je tak jednoduchá na obsluhu.

 

Keramika

Keramika je tradičné a elegantné riešenie dodávané v širokej škále konečných úprav farieb a veľkostí. Z dôvodu odolnosti a kvality klinker keramiky a porcelánovej kameniny, sú tieto materiály najčastejšie používané pre naše bazény.

 

 

 

 

Bisazza mozaika

Mozaiky sú taktiež ideálne pre bazénové použitie. Vďaka nim je možné dosiahnuť veľmi príťažlivé farebné efekty. Ideálne predovšetkým pre každého, kto hľadá veľmi pútavý efekt. Ešte viac elegantné a rafinované riešenie pre hornú časť bazéna sa rodí z kombinovania Proteus ® technológie a Bisazza mozaiky, ktoré je vo svete jedinečné.

Sklenené mozaiky Bisazza ponúkajú širokú škálu riešení, v materiáloch, vo farbách a v striedaní účinkov obkladu. Proteus ® umožňuje také kombinácie, aby farba mozaiky ladila s farbou  bazéna, od modrej po bielu, sivú  a pieskovú.

 

 

 

Sklo

Sklo je dostupné v širokej škále farieb a štylistických verziách, reprezentuje prepracovanú alternatívu k viac klasickým keramickým obkladom a okrem vysokej miery perzonalizácie dekorácií, ich priezračnosť pripomína kryštalický vzhľad a čistotu vody.

 

 

 

 

Prírodný kameň

Proteus® si perfektne rozumie aj s prírodným kameňom ako konečnou úpravou používanú pre vrchnú časť bazéna a pre kopírovanie obvodu bazéna.
Možnosti výberu najvhodnejších materiálov sú veľmi široké, aj keď často je vhodné použiť miestne kamene, pretože ich farebná línia najlepšie harmonizuje s okolitým prostredím.

 

 

 

Kamenná mriežka

Kamenná mriežka je výsledkom množstva podnetov pre konštrukciu bazéna s ešte viac elegantnou a prepracovanejšou konečnou úpravou. Zároveň prináša aj rad výhod z funkčného hľadiska: Kamenná mriežka je protišmyková a odolná voči vzniku škvŕn, UV žiareniu a chlóru, umožňuje perfektné pretekanie vody, zadržiava listy.

 

 

 

 

Povrch z hladkého kameňa

Špeciálna estetická variácia pre bazény s prepadovým žľabom je použitie kameňov s hladkým kameňom položeným pozdĺž bazénového žľabu priamo na mriežke.
Biele kamene prispievajú k zasadeniu bazénu ešte prirodzenejším spôsobom do okolia a zároveň zaisťujú maximálne pohodlie pri chôdzi okolo bazéna.